Тиждень науки

18 лют. 2018
З 5 по 9 лютого в НВК №24 проходив тиждень науки.

«В науку немає коротких шляхів» – запевняє японська приказка. І мудрість народу не потребує особливих доказів. Проте це твердження вимагає активних дій. Тому з п’ятого по дев’яте лютого в КЗ «НВК № 24» (директор Котенко Т. Г.) пройшов науковий тиждень. Метою заходів, що проходили протягом усього тижня, було викликати інтерес учнів до наукової діяльності, розвинути в школярів жагу до пізнання, до активності в навчанні, як основи майбутніх наукових звершень.

Початок тижня здивував тим, наскільки творчо можна презентувати наукові досягнення. Школярі підготували яскраві плакати до конкурсу-виставки стіннівок, що мала назву «Наукові відкриття ХХІ століття». Космічні дослідження, побутові новинки, останні відкриття в галузі різних точних наук – ось короткий перелік того, що творчі учні зобразили у своїх конкурсних роботах. Найкреативнішими, найоригінальнішими роботами серед старшої школи були визнані стіннівки 6-Б класу, 7 класу та 8 класу. А молодші школярі визнали найцікавішими роботи 4-А класу, 3-А класу та 2-Б класу. Але найціннішим є те, що така творча робота розширила горизонти пізнання усіх учнів і навчила школярів представляти інформацію виразно та креативно.

У вівторок школою немов прокотилася хвиля здивувань, відкриттів і щирої радості за перемогу. Для учнів (1-4 класів) було проведено науковий квест, а для школярів 5-10 класів проведено «Інтелектуальний марафон». Питання із різних галузей науки: історії, української мови, математики, фізики, літератури – чекали на учнівські команди. Варто зазначити, що учням вдалося дати правильні відповіді на цікаві питання і з гордістю отримати бали за свої знання. Також у вівторок і середу пройшли захисти науково-дослідницьких робіт. Учні молодшої та старшої шкіл ретельно готувалися до презентації своїх проектів. Їх виступи супроводжувалися яскравими презентаціями, результатами практичних дослідів і цікавими виступами дітей. Кожен учень долучився до світу науки і, безперечно, почав свій шлях до наукових відкриттів.

Четвер став днем, що приніс у життя сучасних школярів частинку наукового дива. Для найкращих учнів 2-3 класів працювала «Наукова лабораторія професора Чудакова». Досліди, фізичне приладдя справді здивували маленьких школяриків і навіть примусили їх замислитися – чи справді наука така складна і нецікава?

А от у п’ятницю директор Котенко Т. Г. та завуч з навчальної роботи Багашова В. М. підвели підсумки наукового тижня у школі, а також привітали найкращих учнів, переможців у різних номінаціях. Найкращим класом, який отримав перемогу в науковому квесті став 4-А, друге (і не менш почесне місце) посіли школярі 3-А класу, а третє – 2-Б. Діти отримали не тільки найщиріші привітання, а й солодкі подарунки, які допоможуть учням працювати ще старанніше. А от переможцями «Інтелектуального марафону», вже третій рік поспіль, стали учні 8-го класу. Друге місце у чесному змаганні отримав 6-А клас, а третє місце, за результатами змагання, було присвоєно учням 5-А класу. Дітей старшої школи також привітали цукерками та грамотами.

Відзначили на урочистій лінійці й дітей, які брали участь у захисті наукових проектів. Переможцями у цій номінації стали Василюк Віталій, Дзяба Тетяна, Присвітла Софія, Біляєва. Ці учні не просто на високому рівні захистили свої роботи, а й проявили справжній науковий інтерес до обраних тем. Серед школярів старшої школи були відзначені проекти Музички Кирила (1 місце, 8 клас), Ляшенко Поліни (2-ге місце – 10 клас), Ізвіцької Ганни (3-тє місце, 8 клас). Ці школярі не просто гідно презентували результати своїх досліджень, а й проявили непідробний дослідницький інтерес до своїх праць, змогли переконати почесне журі у актуальності та оригінальності своїх робіт. На лінійці привітали й учнів, що на рівні міста гідно захистили свої проекти. Такими стали: Фурса Вікторія, що посіла 2-ге місце, Ляшенко Поліна, що отримала також 2-ге місце, Ковтун Максим, що зайняв 3-тє місце у захисті роботи з української літератури.

Наукові здобуття учнів, що брали участь у конкурсі «Колосок-осінній 2017», також були відзначені цікавими призами. Серед таких школярів були відзначені Гужва Олена, Почапська Вероніка, Михайліченко Валерія, Сарапенко Альона, Гальченко Даніїл, Кравченко Микита, Хиноцька Ксенія, Чіжман Анастасія, Дікос Мирослава. Оплески та приємні слова, що надихатимуть до наступних перемог, ще довго лунали в холі школи. А завершили святкову лінійку виступи маленьких творчих зірочок НВК № 24, які влаштували для глядачів справжній перформанс.

Тиждень науки показав, що учні не просто цікавляться наукою, науковими відкриттями, фактами, а й готові плідно працювати, розвиватися, вдосконалювати власні знання, уміння, навички, щоб у майбутньому долучитися до списку видатних та відомих науковців.

Фотодайджест