Щеплення

Відповідно до ст.15 Закону України «Про закони населення від інфекційних хвороб» притаманних дітей до вихованих навчальних ,оздоровчих та інформації дитячих закладів відбувається за наявності відповідної довідки закладу охорони здоров’я, в я кому дитина перебуває під медичним наглядом. Довідка віддається на підставі даних медичного огляду дитини(форма № 086-1/0).А також якою їй проведено профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень (форма 063-0).

Батьки вирішують щеплювати свою дитину чи ні, тому що вони несуть відповідальність за здоров’я дитини. Діти, які не отримали всі щеплення за віком згідно з календарем щеплень, не повинні відвідувати заклад освіти.

Однак «Закон України. Про освіту» передбачено, що ніхто не може бути обмежений у праві на отримання освіти, тому батьки наділені правом обирати і форму освіти в тому числі дистанційну або сімейну (домашню).

Періодично в країнах усього світу, а також в Україні фіксують спалах захворюваності на поліомієліт.

Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті.

Хворобу викликають поліовіруси, що потрапляють до організму зазвичай через немиті руки та іноді через брудну воду.

Ліків проти поліо не існує, Єдиним захистом є вакцинація.

Якщо 90-95% людей у країні має імунітет (щеплення) проти інфекційної хвороби, воно не поширюється, навіть якщо збудник завозиться з-за кордону. Такий імунітет називається колективним.

В Україні вакцинація проти поліомієліту входить у перелік обов’язкових гарантованих державою щеплень, які можна зробити у державних поліклініках безкоштовно відповідно до календаря щеплень.

Якщо Ви не впевнені що ваша дитина, або ви маєте всі обов’язкові щеплення, зверніться до свого сімейного лікаря по консультацію.