ВИХОВНА РОБОТА

Виховна система в школі – спосіб життя шкільного колективу, який використовує різноманітні за змістом методи та форми організації роботи, розвиває індивідуальні особливості учнів, вміння приймати індивідуальні рішення, розвиває ініціативу, соціальну активність. Вчителі нашої школи постійно ведуть пошуки раціональних шляхів, щоб створити в школі умови для розкриття добрих починань батьків, а також для гармонійного розвитку особистості учня. Для цього проводяться засідання педагогічних рад, на яких обговорюються питання професійного самовдосконалення вчителя, педагогіка життєтворчості, діяльність колективу щодо впровадження нових форм і методів організації позакласної діяльності учнів.

Обласна концепція духовно-морального розвитку та виховання особистості громадянського суспільства у сфері загальної освіти

Актуальні духовно-моральні проблеми

зниження рівня суспільної моралі, прояви бездуховності;
            відсутність цілісної системи виховання у напрямку морального та духовного розвитку та культури поведінки;
            порушення духовної єдності суспільства;
            розмиття життєвих орієнтирів молоді, девальвація цінностей старшого покоління;
            ціннісна дезорієнтація.
Освіті відводиться ключова роль в духовно-етичній консолідації українського суспільства, його об'єднанні перед обличчям зовнішніх і внутрішніх викликів, в зміцненні соціальної єдності.

Основні принципи організації
духовно-етичного розвитку і виховання

1. Етичний приклад педагога.

2. Принципи соціально-педагогічного партнерства.

3. Врахування індивідуально-особистісного розвитку.

4. Розуміння того, що духовно-моральне виховання – це невід’ємна ланка загальнокультурної компетентності сучасного школяра.

5. Принципи інтегративності і наскрізності програм духовно-етичного виховання.

6. Соціальна затребуваність духовно-морального виховання.

7. Впровадження курсів духовно-морального спрямування.

Освіта надає людині гідність, та й раб починає усвідомлювати,
що він не народжений для рабства.
Дені Дідро