Тиждень математики та інформатики

27 жовт. 2014
З 20 по 24 жовтня пройшов тиждень та інформатики.

З 20 по 24 жовтня2014 року в НВК № 24 пройшов тиждень математики та інформатики. Він був дуже насиченим та цікавим. В рамках цього тижня були проведені різноманітні заходи, конкурси, змагання, ігри.

В понеділок відбулося змагання між учнями 6-А та 6-Б класів "Математичне кафе". Під час цього змагання учні розвивали логічне мислення, увагу, пам'ять, швидкість реакції, кмітливість,

допитливість, уміння знаходити вихід у склад­них ситуаціях і нестандартно

підходити до ви­рішення проблем.

У меню свята можна було знайти низькокалорійні страви, гарячі та холодні закуски, незабутні напої та десерти:

- Салат «Цікавинка» під соусом із загадок;

- «Математичний вінегрет»;

- Борщ «Щойно з печі» (зі сметаною, до речі);

Крем-суп «з логічних цікавинок з гострими приправами із уваги і мислення»;

«Лев’ятина по-математичному»;

Запіканка «Творча» під соусом з математичних елементів;

«Морозиво зі збитими числами з начинкою з геометричних фігур»;

Фірмова страва «Математичний рулет з начинкою із кмітливості і дотепності» тощо.

Всі страви "споживалися" з азартом та цікавістю. Але все ж таки перемогла дружба.

У вівторок пройшла інтелектуальна гра у 7 класі "Найрозумніший". Вона складалася з 4 турів: "Знайомство із учасниками", "Бліцтурнір", "Тема" та "Дуель".

У грі приймали участь 12 учнів. У першому турі кожен з них розповів про себе, свої захоплення, хобі. І розпочався "Бліцтурнір", в якому було 20 запитань. До кожного запитання наводилося три відповіді. За допомогою табличок , які знаходилися в учасників, необхідно було дати правильну відповідь. До наступного туру перейшло лише 6 учасників.

У конкурсі "Тема" учням на вибір пропонувалося 6 тем з основних розділів математики: "Натуральні числа", "Дробові числа", "Геометричні фігури", "Раціональні числа", "Різні питання" та "Сюрприз".

До туру "Дуель" вийшло лише 3 самих найрозумніших, найкмітливіших гравців. Кожен обрав собі колір своєї теми. І розпочалася гра. Дуже запекло проходило змагання, але переможець був визначений одноголосно. З великим відривом переміг та здобув титул "Найрозумнішого" Сало Владислав.

В четвер було проведено "КВК юних інформатиків" між учнями 5-А та 5-Б класів. Захід пройшов весело, цікаво, з гумором, піснями, різними сценками. А учень 5-Б класу навіть приніс на конкурс тромбон, на якому і показав свої таланти.

А розпочалося все з жеребкування та представлення команд, -  назви та девізу: 5-А клас називався "Смайликами", а 5-Б - "Мишками-програмишками". Учні розповідали вірші, співали пісні і частушки, розповідали гуморески.

І почалося саме змагання. Першим конкурсом була "Розминка", в якій команди відгадували загадки та доповнювали словосполучення. Потім учасники відгадували ребуси та намагалися впізнати перероблені на комп'ютерний лад прислів'я та приказки.

Також був конкурс капітанів, у якому учасникам необхідно було зашифрувати для суперника поняття з інформатики за допомогою азбуки Морзе.

А в цей час команди продовжували змагатися в конкурсі "Зрозумій мене". Двом учасникам треба було показати слова, пов'язані з комп'ютером. Було дуже весело та цікаво спостерігати за маленькими знавцями інформатики.

І наостанок, кожна команда показала своє домашнє завдання "Подорож в країну Інфоляндія".

В результаті перемогла команда "Смайлики".

Також в рамках цього тижня було проведено ряд цікавих та різноманітних заходів, зокрема:

• Конкурс газет «Математика навколо нас»;
  • Творчий конкурс «Якими я бачу комп’ютери в майбутньому?»(твір-роздум 10-11 класи);
  • Олімпіада з математики та інформатики;
  • Створення альманаху «Цікава інформатика» (5-6 класи);
  • Творчий конкурс математичних казок, віршів.

Підсуимки тижня ви можете побачити у нашій "Фотогалереї".