Заняття з домедичної допомоги

4 жовт. 2023

03.10.2023 представники Кам’янського фахового медичного коледжа провели заняття з домедичної допомоги для учнів 9-10 класів Ліцею №24 (директор Тетяна Котенко).
Підлітки ознайомились з механізмом дій під час роботи з поширеними видами поранень та дізнались, що робити, якщо опинився під завалами.
Ліцеїсти розглянули алгоритм дій при втраті свідомості, зупинці дихання,  обструкції дихальних шляхів, судомах. Учні змогли попрактикувати  на манекені, адже проводити серцево-легеневу реанімацію для людей у свідомості небезпечно.
Учні навчилися правильно викликати швидку, а саме: вказувати місце події, опис події (вік, стать потерпілого), кількість потерпілих, наявність дихання, адже саме від цих факторів залежить, чи правильно диспетчер зрозуміє, що трапилось. Також учні дізналися, як легко можна перевести потерпілого в безпечне положення до приїзду швидкої допомоги.
Такі речі має знати кожен, адже правильно надана перша медична допомога збільшує шанси на порятунок життя, особливо у військовий час.