Тиждень математики та інформатики

24 лист. 2013
В НВК №24 пройшов тиждень математики та інформатики.

В рамках цього тижня було проведено відкриті уроки з математики та інформатики, відкриті позакласні заходи, презентацію творчих робіт учнів з інформатики, виставку-конкурс тематичних газет.

Розпочав тиждень інтегрований урок з геометрії та інформатики в 10 класі на тему: "Система опорних фактів планіметрії з використанням ІКТ". Під час уроку було систематизувано та узагальнено опорні факти планіметрії, відновлено в пам’яті учнів основні поняття, властивості геометричних фігур; учні навчилися встановлювати логічний зв'язок між розділами курсу планіметрії; продовжили знайомство з програмою Power Point, навчилися додавати анімаційні ефекти до об’єктів слайда. Розвивались навички роботи з програмою Power Point, вміння працювати в групах, в парах, вміння коротко й чітко формулювати та висловлювати свою думку, творчі здібності учнів, логічне мислення, пам'ять, вміння виділяти головне й суттєве.

У вівторок відбувся відкритий урок в 7 класі з алгебри на тему "Степені та їх властивості". На уроці діти відправилися у подорож планетами Сонячної системи.

За допомогою степенів учні дослідили 7 основних планет Сонячної системи: порявняли між собою 2 найбільші планети, які ще називають "Крижаними гігантами" - Нептун та Уран; дослідили "візитну карточку" Сатурну - його кільця; визначили у скільки разів Юпітер масивніший за Землю; за допомогою інженерного калькулятора обчислили діаметри, швидкості та періоди обертання Меркурія та Венери; розгадали зашифроване послання марсіан, яке було написане математичною мовою, і несло в собі назву подарунка для учнів -Stellarium — програмний планетарій. За допомогою цього планетарію учні побачили зоряне небо таким, яке воно є у реальності - сузір'я, астеризми, туманності, Чумацький шлях, різні планети та їх супутники; розглянули поверхні та "постояли" на всіх планетах, які досліджували на уроці.

Під час уроку учні розвивали увагу, мислення, пам'ять, вміння працювати в групах і самостійно, спілкуватись, допомагати іншим.

У середу відбулося змагання під назвою "Математичний експрес"  між учнями 5-их та 6-ого класів.

Розпочалася гра представленням команд: іх назв та візиток. А потім гравці рушили у подорож. І першою зупинкою була станція "Кмітлива", на якій учні відповідали на цікаві запитання, рахували гроші в гаманці, розв'язували задачі на переливання та допомагали слоненяті порахувати кільця.

Потім команди прибули на станцію "Шахматна", де учасники зіграли в гру "Розумник". А після цього вирушили на станцію "Ігрову". На ній гравці розв'язували задачі із сірниками: спочатку перевертали рибку в інший напрямок, а потім "викидали" сміття із совка.

І остання, не менш цікава, станція "Пізнайко". Щоб її проїхати, учням потрібно було знайти вдома якомога більше прислів'їв, приказок та казок, в яких зустрічаються числа. Ох було ї змагання!

Діти дуже гарно провели час. Це була весела, цікава та захоплююча гра, яка не залишили байдужим жодного учасника!

В четвер відбувся конкурс математичних газет.