Безпечна праця – крок у щасливе майбутнє

26 квіт. 2017
26 квітня у НВК № 24 було проведено виховні години, присвячені Всесвітньому дню охорони праці.

На одну з них за темою: «Безпечна праця – крок у щасливе майбутнє» до учнів 8 – А класу завітали гості: представники департаменту з охорони здоров’я та соціальної політики міської ради ГОРБАТЕНКО Ганна Анатоліївна, завідувач сектору соціально-трудових відносин відділу соціально-трудових відносин, охорони та умов праці, БОГОЛЮБОВА Людмила Іванівна, головний спеціаліст сектору соціально-трудових відносин відділу соціально-трудових відносин, охорони та умов праці, департаменту з гуманітарних питань міської ради Печериця Наталія Анатоліївна, інженер з охорони праці групи централізованого господарсько-адміністративного забезпечення закладів при департаменті, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Долганюк Павло Володимирович.

Починаючи розмову з восьмикласниками, класний керівник Ісак Тетяна Вікторівна ставила перед собою мету розкрити значення правильного вибору професії, підвищити рівень поінформованості учнів про особливості тієї чи іншої діяльності, надати можливість підліткам інтегрувати уявлення про свій майбутній фах; розвивати почуття відповідальності; ознайомитися з правилами дотримання безпечних умов праці та навчання, знайомилися з можливими ризиками та наслідками порушення трудової, виробничої та навчальної дисципліни в галузі охорони праці. Напередодні учні класу пройшли психологічні тести, результати яких дозволили оптимально визначити, до якої категорії професій кожен має вподобання і залежно від цього обрати групу для подальшого спілкування: людина – людина, людина – техніка, людина – природа, людина – знакова система чи художній образ. Ведучі заходу Шарай Марія, Постольнік Аліса та Рябоконь Аріна розповіли своїм однокласникам про розмаїття сучасних професій. А запрошена до співпраці медична сестра Головачова Яна В’ячеславівна ознайомила учнів з небезпеками та професійними захворюваннями, пов’язаними з різними сферами діяльності людей, та можливостями їх профілактики.

Під час практичної частини виховної години восьмикласники поділилися власним досвідом про «зворотній бік» занять спортом, музикою чи танцями, розповіли про професії своїх батьків, з’ясували різницю між професією і фахом, провели вікторину «Плутанина в професіях».

Учні  дійшли до висновку, що з розвитком автоматизації та механізації виробництва полегшилася праця, але одночасно підвищилася небезпека для життя здоров’я працюючих, а тому необхідно суворо дотримуватися вимог безпеки праці при виконанні будь-якої роботи.

За допомогою ведучих старшокласники ознайомилися з історією заснування в нашій країні Дня охорони праці, з основними положеннями  Закону України «Про охорону праці», з’ясували, у чому полягає основне завдання охорони праці, пригадали, які знаки можуть допомогти людині зробити життя безпечним і навіть запропонували власні.

Підсумком роботи підлітків стало виведення «формули професії»