Міський семінар-практикум вчителів інформатики

12 лист. 2015
Одинадцятого листопада 2015 року на базі навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» № 24 був проведений семінар вчителів інформатики на тему: «Підготовка учнів до виконання між предметних проектно-дослідницьких завдань при викладанні інформатики», координувала проведення семінару методист МК управління освіти і науки Луніченко Наталія Володимирівна.

Одинадцятого листопада 2015 року на базі навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» № 24 був проведений  семінар вчителів інформатики на тему: «Підготовка учнів до виконання між предметних проектно-дослідницьких завдань при викладанні інформатики», координувала проведення семінару методист МК  управління освіти і науки Луніченко Наталія Володимирівна. Виступ Наталії Володимирівни «Проектна діяльність учнів як засіб підвищення якості навчання» був певною мотивацією обраної для семінару теми, ще раз було підкреслено про необхідність використання та вдосконалення даного напрямку навчальної діяльності, особливо на уроках інформатики. Метою семінару було  розкрити особливості діяльності вчителя інформатики щодо забезпечення умов самореалізації особистості учня відповідно до її здібностей, інтересів та нахилів; ознайомити вчителів інформатики з можливостями методу проектів, з сутністю та особливостями організації проектної діяльності учнів в навчальному процесі; виробити алгоритм використання та впровадження прийомів проектної діяльності;  встановити чинники успіху проектування життєтворчої мотивації учнів шляхом залучення їх до самоосвіти; вивчити і впроваджувати передовий педагогічний досвід колег, розвивати уміння ділитися досвідом. Набувати навички самоаналізу та взаємоаналізу.

Запропонована програма семінару була досить насиченою та розширеною. Спочатку відбулося знайомство учасників семінару із навчальним закладом.   З історією закладу вчителів ознайомила директор – Котенко Тетяна Григорівна

Теоретичним етапом роботи семінару були доповідь заступника директора з НВР Багашової В.М. на тему: «Моніторингові дослідження як інструментарій підвищення якості освіти» та вчителя інформатики Музички Н.С. «Моніторинг впровадження ІКТ в навчально-виховний процес НВК № 24». Учасники семінару дізнались про систему роботи НВК № 24 стосовно проведення педагогічного моніторингу в закладі.

Приємним завершенням теоретичної частини семінару став виступ учнів школи з презентацією свого закладу.

Практична частина семінару була проведена як майстер-клас «Використання комп’ютерних технологій на сучасному виробництві » на території  Національного центру аерокосмічної освіти молоді в м. Дніпропетровськ. Перед учасниками семінару виступив  генеральний конструктор Дегтярьов Олександр Вікторович. Цікава та пізнавальна була його розповідь про постійне розширення меж використання комп’ютерної техніки, ІТ – технологій, про потребу КБ у висококваліфікованих спеціалістах.

Наступний доповідач – Кулик Олексій Володимирович, заступник генерального директора Національного центру аерокосмічної освіти молоді ім.Макарова, розповів про сучасні космічні технології, перспективи розвитку на Україні, про роботу аерокосмічної школи та її співпрацю хз КБ «Південне». Звернувся з пропозицією до вчителів залучати учнів м. Дніпродзержинська до творчої роботи на базі центру.

Завершилась практична частина семінару пізнавальною екскурсією до вражаючого, єдиного в Україні аерокосмічного музею.

Фотодайджест