Демократія зі шкільної парти

12 груд. 2017

Демократія зі шкільної парти

З вересня 2016 року НВК № 24 є учасником українсько-швейцарського проекту: «Розвиток громадянських компетентностей в умовах загальноосвітньої школи». Мета експерименту полягає у створенні середовища, у якому пріоритетними є права людини, гендерна рівність, посилення національної дискусії щодо демократичного громадянства. Також в цьому напрямку працюють наші колеги із СЗШ № 4 ім. А.С. Макаренка. В рамках цього проекту 29 листопада до нас завітали директори із шкіл Івано-Франківської області. Вони відвідали центр практичної психології та соціальної роботи «Сузір’я», Музей історії міста Кам’янського, НВК № 24. Супроводжувала гостей методист методичного кабінету С.О. Чобанян, а привітала у нашому місті директор департаменту з гуманітарних питань Кам’янської міської ради Онищенко Т.Я. Метою зустрічі був обмін досвідом.

В НВК № 24 вже створено методичну раду, складено план роботи, налагоджено спільну діяльність з ДОІППО. Протягом року директор, заступник директора з навчально-виховної роботи, педагог-організатор, керівник проекту, голова батьківського комітету відвідали тематичні курси на базі ДОІППО, захистили роботи та отримали сертифікати,  також взяли участь у роботі  міжнародної науково-практичної конференції «Розвиток громадянських компетентностей в Україні». У закладі проведено цикл уроків, виховних заходів з елементами демократії (створено виставку). Проведено міський семінар-практикум для вчителів мистецтва, під час якого відбувся тренінг з даних питань. Оформлено стенд, заведено книгу зворотного зв’язку «Від діалогу до партнерства», відкрито скриньку довіри.

Під час свого виступу перед гостями директор Котенко Т.Г. зауважила: «Наш заклад розуміє, що  демократизація необхідна, бо грамотно розподілені обов’язки між вчителями, батьками та учнями дають позитивний ефект. Але універсального рецепту, як правильно організувати роботу навчального закладу на демократичних засадах немає. Ми працюємо, шукаємо власні шляхи, робимо помилки та виправляємо їх. У нас є і бажання, і мотивація – тож ми досягнемо успіху».

Директори Івано-Франківщини були  приємно вражені теплою зустріччю, гарною атмосферою та тим обсягом роботи, який вже виконаний у закладі для побудови демократії та виховання справжнього громадянина України.