Пам’ятка молодому вчителю

1. Приходьте в кабінет заздалегідь. Переконайтесь, чи все готово до уроку. Прагніть до організованого початку урока.
  2. Не витрачайте часу на пошуки сторінки вашого предмету в классному журналі, позначте його закладкою раніше. Привчайте чергових залишати на столі вчителя записку з прізвищами відсутніх учнів.
  3. Починайте урок енергійно. Не запитуйте, хто не виконав домашнього завдання. Урок ведіть так, щоб кожен учень з початку до його кінця був зайнятий ділом.
  4. Захоплюйте учнів змістом матеріалу, контролюйте темп уроку. Допомогайте «слабким» повірити в свої сили. Особливо слідкуйте за тими, хто не уважний. Попереджуйте відразу наміри порушити робочий ритм.
  5. Звертайтеся частіше з питаннями до тих, хто може на уроках відволікатись.
  6. Мотивуйте оцінки знань. Скажіть учневі, над чим йому слід попрацювати ще. Це буде привчати до дисциплінованої праці. Учень звикатиме до того, що вказівки вчителя слід виконувати.
  7. Закінчуйте урок загальною оцінкою роботи класу та окремих учнів. Нехай усі відчують почуття задоволення від результатів праці. Постарайтесь помітити позитивне в роботі недисциплінованих дітей, але не робіть це занадто часто.
  8. Закінчуйте урок разом із дзвінком. Нагадайте черговому про його обов’язки. Утримуйтесь від зайвих зауважень
  9. Пам’ятайте: налагодження дисципліни може бути єдиною сферою педагогічної практики, де допомога йде на користь.
  10. Звертайтеся за допомогою до самих учнів. З порушником, якого клас не підтримує, легше справитись.
  11. Не допускайте конфліктів з цілим класом чи значною частиною класу, а якщо конфлікт виник, не затягуйте його, шукайте розумні шляхи його вирішення.
  12. Пам’ятайте слова М.Добролюбова про те, що справедливий учитель – це такий учитель, вчинки якого справедливі в очах учнів